Nästa match
Senaste resultat
Nyheter från föreningen
Fotbollsskolan
13 jun
IFK 100 år i seriespel
11 jun
IFK Sunne - IK Arvika 1 - 3 (0 - 0)
11 jun
Veckans Matcher
9 jun
Svennis cup 2/8
12 jun, 09:42 0 kommentarer
Kallelse för Svennis Cup ligger ute. Vänligen fyll i så fort som möjligt om er fotbollsspelare kan delta. Tre matcher den 2/8. vi har anmält tre lag.
Poolspel 15/6, Hagfors.
10 jun, 12:34 0 kommentarer
Samåk till Hagfors?
9 jun, 09:13 0 kommentarer
Hej! Vi har några killar i laget som behöver skjuts till helgens poolspel i Hagfors. Är det någon av er som har platser kvar i bilen? Vänligen meddela mig eller någon annan ledare.
Väntar på att få matchtider, så fort de har kommit så meddelar jag. Med vänlig hälsning, Cissi
Bemanning sommarland cup
4 jun, 13:12 0 kommentarer
Hej allihopa!
Nu börjar det närma sig, Vattenland Cup står för dörren och vi är laddade! 🎉 Vi har fått ansvar för incheckning, städ och kiosk på Fryxellska skolan.
Det kommer att finnas pärmar på plats med tydliga instruktioner för varje uppgift, så det är lätt att veta vad som ska göras. Två lag anländer på torsdagkväll, och resten kommer under fredagsmorgonen. Kl 14 på lördag lämnar vi över rodret till P13.
Schema för arbetsinsatser
Torsdag
18.00–21.00: Zackarias, Lukas L
Fredag
08.00–11.00: Loui, Milian, Dylan, Ludvig L
11.00–14.00: Noel, Mathias
14.00–17.00: Oscar, Anton
17.00–20.00: Ozias, Harly
20.00–22.00: Lukas E, Charlie
Lördag
08.00–11.00: Victor, Elis
11.00–14.00: Saga, Kerim
Kioskansvar – sortiment och påfyllning.
Torsdagens personal ansvarar för att hämta kioskvarorna i förrådet vid Kolsvik och fylla upp kiosken vid Fryxellska skolan.
Under fredagen och lördagen hjälps vi åt att hålla kiosken välfylld. Stäm gärna av med dem som står i kiosken vad som börjar ta slut – eller så hör de av sig och säger till. Då hämtar ni det som behövs och kör dit det. Superviktigt för att allt ska flyta på!
Torsdag – kioskansvar: Zackarias, Lukas L
Fredag – kioskansvar: Olle
Lördag – kioskansvar: Ivar
Bekräfta att du sett detta med en 👍🏻.
Om du inte kan det pass du fått så byt med någon annan och meddela oss när det är löst, så håller vi schemat uppdaterat!
Tack för att ni ställer upp, det här fixar vi tillsammans! 💪😁// Bemanningsgruppen genom Hanna.